Pályázatok

Pályázatok

Pályázatok

A NEZ-AF Kft., mint a VP1-2.1.1-2.1.2-17 konstrukció keretében nyertes, támogatott szaktanácsadói központ 2019.07.01-én megkezdte a projekt megvalósítását, a szolgáltatás nyújtását.

A projekt keretében 162 fő mezőgazdasági termelő részére nyújtunk szaktanácsadást egyéni, és 253 termelő részére csoportos formában, olyan témákban, mint Támogató adminisztráció, Gabonatermesztés, Fehérjenövény termesztés, Integrált Növényvédelem, Kölcsönös megfeleltetés, Munkavédelem stb.

6 fő magasan képzett szaktanácsadóval látjuk el a feladatokat.

Pályázat azonosítószáma: VP3-16.4.1-17 Együttműködések támogatása a REL és a helyi piacok kialakításáért, fejlesztéséért és promóciójáért Projekt címe: Termelő- és környezetközpontú technológiai innováció Kedvezményezett neve: Konzorciumvezető: Naszvadi Endre Zoltán Konzorciumi tagok:
  • Naszvadi Endréné
  • Kulcsár Leventéné
  • Naszvadi Balázs
  • Németh József Lajos
  • Németh Ernő József
  • Heizler Józsefné
  • Heizler Zsolt
  • Lakos Zoltán Tamás
  • Schild Eszter
  • Németh Tímea
  • Dombóvári Városgazdálkodási Nonprofit Kft.
Szerződött támogatási összeg: 89.309.778 Ft, Támogatás mértéke (%-ban): 79,68 % Projekt tartalmának bemutatása: A dombóvári kistérségben kerül létrehozásra egy REL csoport, amely kis- és őstermelők által termelt és előállított, hűtést nem igénylő termények és termékek (füstölt áru, sajtok, méz, savanyúság, zöldségek, gyümölcsök) a fogyasztókhoz történő közvetlen eljuttatásával foglalkozik webáruházon keresztül átadási ponton (bérelt raktár), Start Plázában, értékesítésinapokon, helyi piacon. Beszerezzük az ehhez szükséges eszközöket, berendezések, szoftvert, és 3 főt alkalmazunk. A projekt hosszú távú célja Dombóvár kb. 20 km-es körzetében egy működő bevásárló közösség kialakítása, amely bizalmon és emberi kapcsolatokon alapul. A közösség a vásárlók részére lehetővé teszi, hogy kis szállítási távolságból nagyon friss, ellenőrizhető származású árut vásároljanak, továbbá ne legyenek kiszolgáltatva a nagy kereskedelmi láncok beszerzési politikájának, esetleges beszerzési problémáinak (ld. koronavírus), és egészséges, friss, környezettudatos termékekhez juthassanak. A termelőknek pedig egy méltányos és állandó megélhetési forrást jelent, ahol azonnali és közvetlen visszajelzéseket kaphatnak a termekről.   Projekt tervezett befejezési dátuma: 2024.09.30.

LIFECarbEminHu projektünkkel közvetlen uniós forrásra pályázunk a NEZ-AF Kft. nevében. A projekt a mezőgazdasági növénytermesztés üvegházhatásúgáz-kibocsátásának csökkentésére irányuló carbon farming eljárások demonstrálását célozza meg 5 különböző, Magyarországon elterjedt haszonnövény kultúrában. Ezzel a fő cél az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése, a mezőgazdasági földtalajok carbon veszteségének csökkentése.

A projekt célja, hogy a különböző termesztési technikák kombinációjának kísérleti jellegű tesztelésével, annak eredményei alapján olyan szakpolitikai javaslatokat tegyen a területalapú támogatások kifizetésének feltételeivel kapcsolatban az illetékes Minisztérium felé, amely a megkötött szén-dioxid arányában ellentételezi a gazdák carbon farming beavatkozásait, figyelembe véve a különböző talajtani és gazdálkodási tényezőket. Az alkalmazható eljárások egyúttal egyszerűen, kis összegű befektetéssel alkalmasak a jelenlegi nagyüzemi növénytermesztésben történő megvalósításra. Az alkalmazható technikák kapcsán egy kézikönyv készül, mely egyszerűen és közérthetően összefoglalja a szén-dioxid megkötéséhez kapcsolódó tevékenységeket. A projekt során Csikóstőttős településen 250 ha-os szántóterületen hozunk létre minta parcellákat. A gazdálkodást hazánkban és az EU-ban is gazdaságilag legjelentősebb 5 növényfajjal- kukorica, búza, repce, napraforgó és cukorrépa - végezzük. Mindegyik növényfajból 9 db 5 ha-os táblát állítunk be a projektben tervezett vizsgálatokra, és növényenként 9 db 0,5 ha-os bemutató táblát minden évben. Vagyis összesen 90-et. A vizsgálati táblák mérete a Magyarországon kialakult átlagos birtokméretekhez került meghatározásra, valamint a szegélyekről érkező gyom- és rovarnyomás kiküszöbölésére. A parcella méret meghatározásnál figyelembe vettük, hogy ha valamilyen nem várt időjárási hatás, kár (vihar, belvíz, jég) ér egy adott parcellát, attól még a nem érintett részen elegendő vizsgálati eredmény születhessen.

GINOP-4.1.3.-19-2019 kódszámú pályázati felhíváson nyert 1.606.000 Ft összegű támogatást az „Enbaro Bt. telephelyén napelemek telepítése.” projekt. A megújuló energiaforrás felhasználásával biztosítva lesz a telep villamosáram igényének ellátása, csökkentve ezzel az üvegházhatású gázok kibocsátását, mely által vállalkozásunk környezetterhelése is csökken.

Sikeresen pályázott az ENBARO Bt. munkahelyteremtő beruházásra az NFA-2017-KKV – eszközbeszerzés kiíráson.

Pályázat azonosítószáma: VP3-16.1.1-4.1.5-4.2.1-4.2.2-8.1.1-8.2.1-8.3.1-8.5.1-8.5.2-8.6.1-17

Innovációs operatív csoportok létrehozása és az innovatív projekt megvalósításához szükséges beruházás támogatása

Projekt címe: Termelő- és környezetközpontú technológiai innováció

Kedvezményezett neve:
Konzorciumvezető: Naszvadi Endre Zoltán
Konzorciumi tagok:
  • Béta Kutató Intézet Nonprofit Kft.
  • Attaland Mezőgazdasági Szövetkezet
  • Robot Air Kft.
  • Heizler Zsolt
  • Lakos Zoltán Tamás
  • Dr. Csikász Tamás Sándor
  • Dr. Németh Tímea
  • Schild Eszter
  • Fogarasi János

Szerződött támogatási összeg: 101.768.733 Ft,
Támogatás mértéke (%-ban): 68,7 %
Projekt tartalmának bemutatása:
A hazai növénytermesztés hatékonyság és jövedelmezőség növelésére irányuló termelési rendszereinek megoldásai szinte minden esetben együtt járnak az input anyag felhasználás növelő és egyben környezeti terhelést fokozó elemekkel. Ez annak tudható be elsősorban, hogy ezen termesztési rendszerek kidolgozói többnyire az input anyag értékesítésben is érdekelt szervezetek. Ezzel szemben projektünk célja egy olyan környezet és termelőbarát termelési rendszer felépítése, amely ezt a két dolgot állítja a központba az input anyagok felhasználásának csökkentése és így a környezeti terhelés csökkentése mellett egy folyamatos adatgyűjtési és megfigyelési rendszeren alapuló és egyben termés illetve jövedelemnövelő ugyanakkor fenntartható talajéletet és környezeti állapotot is eredményező rendszer formájában.

A projekt eredménye egy korszerű, innovatív technológia, mely a megvalósításban résztvevő mezőgazdasági termelőknek várhatóan 8-10 %-os növényvédő szer és műtrágya költség megtakarítást, valamint 3-5 % nagyságú hozam növekedést, így árbevétel növekményt is eredményezhet. 30-35 000 forintos összeggel kedvezőbb jövedelmezőség érhető el hektáronként átlagosan. A projekt célja az innovatív eljárások összehangolása, termelési tapasztalatok összesítése, számszerűsítése. Projekt eredménye még egy olyan piacképes rendszer létrehozása, mely az egész növénytermesztési ágazatban (hazai és külföldi) használható, ez által javítja a termelékenységet, illetve annak hatékonyságát.

A projekt eredményeként már a korábbiakban is felsorolt kedvező hatások az input költség csökkenés, környezeti terhelés csökkenés, jövedelmezőség javulás a hazai szántó teljes területét érintheti, ahol annak használója rendelkezik a termelési rendszerben összefoglalt technikai, technológiai ismeretekkel.

A projekt használja a mára már elérhető innovatív eljárásokat (hozamtérkép, dróntechnika, forgatás nélküli talajművelés), ugyanakkor szakít a mostani rutinszerű termesztéstechnológiával, és visszanyúl a régi, főként megfigyelésen alapuló kezelési megoldásokhoz, azaz ötvözi a jól beváltat az új innovációs technológiákkal.

A fenti célok eléréséhez kerülnek innovációs eszközök (önjáró permetező, parcella permetező, hozamtérképező betakarító gép és adapterek) megvásárlásra, illetve szolgáltatások (talaj- és levélminta vételezések, növényvédelmi szolgáltatások) igénybevételre.

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2023.10.31.

Pályázat azonosítószáma: GINOP-4.1.3-19-2019-01138
Projekt címe: „ENBARO Bt. telehelyén napelemek telepítése”
Kedvezményezett neve: ENBARO Bt.
Szerződött támogatási összeg: 1 606 000 Ft,
Támogatás mértéke (%-ban): 100 %

Projekt tartalmának bemutatása: Projekt során fejlesztésre kerül az ENBARO Bt. Fő utca 2970/3 hrsz alatti ingatlana. A telephelyen egy irodaház működik, melynek a tetejére terveztük a napelemes rendszer telepítését. 22 db LG NEON R Q1-C-A5 (365 Wp) mono, valamint egy darab SMA Sunny Tripower 7000 TL-20 (2 MPP) inverter kerül elhelyezésre. A fejlesztés során a megújuló energiaforrás felhasználásával biztosítjuk a telep villamosáram igényének ellátását, csökkentve ezzel az üvegházhatású gázok kibocsátását, mely által a vállalkozás környezetterhelése és a telephely rezsiköltségei is csökkennek.

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.09.30.